Image by Cole Keister

Kde bolo tam bolo, zrodil sa zvláštny príbeh...

Ako to celé začalo

Tento sen, ktorý bol naozaj len snom začal v roku 2014, teda rok po tom, čo som nastúpil na strednú umeleckú školu, ktorá mala jednoznačne vplyv na moje smerovanie. Čoraz viac a viac znalostí a kontaktov, ktoré som vďaka nej dostával sa v mojej hlave odzrkadlovali v podobe predstavy dosiahnuť raz niečo, na čo môžem byť hrdý, aj keby to má byť niečo šialené.

V roku 2014 som sa neznámym spôsobom dostal k mojej prvej zakázke (reportáž), ktorá okrem slov chvály a prvým malým zárobkom skončila aj vo verejnoprávnej televízií RTVS. Koho by napadlo, že bude niekto ochotný zaplatiť 15 ročné decko :-).

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14057/79444#4338

Nasledovalo čoraz viac a viac podobných "projektov" a postupom času som sa dostával bližšie k predstave, že môj sen z roku 2014 možno nie je taky nereálny. Pri strednej škole sme využili všetky šance, ktoré nám vtedy život ponúkol a tak sme sa stali súčasťou najväčších slovenských letných festivalov ako TopFest či Pohoda.

Pri pohodovej Pohoda atmosfére sme zostali trochu dlhšie a to až do súčasnosti a navštevujeme ju ako dvorní fotografi

V roku 2018, v roku kedy som ukončil strednú školu, a zároveň pokračoval v štúdiu grafického dizajnu, som sa začal naplno venovať videoprodukcií. Priznám sa, že pri prvej zakázke - MDTC sa mi potili ruky 10x viac ako je zdravé :-) no zvládli sme to. Prichádzali ďalší a odchádzali spokojní.  To bolo pre mňa dostatočným zadosťučinením a potvrdením jednej dôležitej vety v mojom živote.

A to, že je dôležité veriť sám v seba a žiť život, ktorý žiť chceš.

Rozhodol som sa nebyť človekom, ktorý bude zničený pri pomyslení na svoju prácu. Naučil som sa hľadať riešenia pre mojich klientov a každým novým a inovatívnym riešením potvrdiť, že to má zmysel.

Image by Mesut Kaya

Aj keď je v súčas